Katedra Ortopedii Klinika Ortopedii i Rehabilitacji UJ CM zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej ortopedia.wl.cm.uj.edu.pl/
Data publikacji strony internetowej: 24.03.2023
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 24.03.2023
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 2024-03-29
Pierwsza publikacja deklaracji: 2023-03-24.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Wiesław Pyrczak
adres e-mail: wieslaw.pyrczak@uj.edu.pl
tel.: 12 370 43 49
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej cyfrowo oraz składać skargi na brak dostępności cyfrowej.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Wejście główne do USOR mieści się na wprost podjazdu dla pojazdów uprzywilejowanych. Po obu stronach od wejścia głównego w odległości 30 m znajdują 2 dodatkowe wejścia, jedno z nich wyposażone w podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście główne prowadzi do holu głównego w którym znajduje się Centralna Rejestracja. Na terenie Szpitala znajduje się ogólnodostępny parking samochodowy – bezpłatny dla osób posiadających kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście do Szpitala jest na poziomie chodnika bez barier architektonicznych. Drzwi dwuskrzydłowe rozwierane.
Budynek główny USOR w Zakopanem wyposażony jest w 2 windy oraz szerokie korytarze, dzięki czemu osoby korzystające z wózków inwalidzkich mają zapewniony dostęp do pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach. Na schodach zamontowane są poręcze. Aby skorzystać z windy należy dostać się wejściem głównym lub bocznym do budynku szpitala.
Budynek USOR wyposażony jest w wejście z łagodnym podjazdem oraz szerokimi drzwiami, umożliwiającymi dostęp osobom korzystającym z wózków inwalidzkich. Ponadto jedno z bocznych wejść wyposażone jest w podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich Po wejściu do Szpitala na wprost znajduje się Centralna Rejestracja. Winda w budynku jest wyposażona w komunikaty głosowe oraz przyciski z oznaczeniami w alfabecie Braille’a. Przyciski znajdują się w zasięgu ręki osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. W budynku znajdują się tablice informacyjne i znaki kierunkowe oraz kiosk informacyjny z interaktywną mapą.
Na parkingu USOR przy ul. Balzera15 osoby niepełnosprawne mają zapewniony bezpłatny postój – informacja dostępna na parkingu lub na stronie www.klinika.net.pl https://klinika.net.pl/index.php/dla-pacjentow/parking-i-transport
W budynku USOR znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Do USOR można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego/przewodnika i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego/przewodnika. Budynek jest oznakowany specjalnymi piktogramami informującymi o możliwości wejścia z psem asystującym. Dla psa przygotowana jest miska z wodą.
Drogi ewakuacyjne są oznaczone w sposób widoczny i czytelny. Pracownicy Szpitala zostali przeszkoleni w zakresie zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji.
Kontakt z USOR jest możliwy za pośrednictwem następujących środków komunikacji:
Budynek posiada szerokie wejście z poziomu gruntu, wejście bezprogowe dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Możliwy podjazd pod główne wejście budynku dla opiekunów lub osób niepełnosprawnych/ starszych z niepełnosprawnościami narządu ruchu. Ponadto do budynku można się dostać poprzez przewiązkę łączącą ten budynek z budynkiem głównym, w której funkcje winda.
Budynek Rehabilitacji USOR w Zakopanem wyposażony jest w 2 windy oraz szerokie korytarze, dzięki czemu osoby korzystające z wózków inwalidzkich mają zapewniony dostęp do większości pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach. Na schodach zamontowane są poręcze.
Budynek Rehabilitacji USOR wyposażony jest w wejście z łagodnym podjazdem oraz szerokimi drzwiami, umożliwiającymi dostęp osobom korzystającym z wózków inwalidzkich. Osoby, które dostają się do Budynku Rehabilitacji z Budynku Głównego mogą pobrać interaktywną mapę z kiosku informacyjnego.
Na parkingu USOR przy ul. Balzera15 osoby niepełnosprawne mają zapewniony bezpłatny postój – informacja dostępna na parkingu lub na stronie www.klinika.net.pl https://klinika.net.pl/index.php/dla-pacjentow/parking-i-transport
W budynku Rehabilitacji znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Do USOR można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego/przewodnika i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego/przewodnika.
Drogi ewakuacyjne są oznaczone w sposób widoczny i czytelny. Pracownicy Szpitala zostali przeszkoleni w zakresie zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji.
Kontakt z USOR jest możliwy za pośrednictwem następujących środków komunikacji: